• Koło Teatralne

• Koło teatralne zostało założone w 2001r.. Jego pierwsi uczestniczy debiutowali w inscenizacji baśni H. Ch. Andersena „Śpiąca Królewna”. Dlatego też, grupa teatralna nosi nazwę „Bajka”

W br. koło obejmuje dwie grupy wiekowe:

• Młodsza- uczniowie kl. II, III, IV SP.

Oprawą plastyczną przedstawień dla młodszej grupy wiekowej zajmuje się pani Ala Zinkiewicz. Kostiumy i rekwizyty przygotowują uczniowie koła. Często z pomocą przychodzą rodzice aktorów.

Uczniowie lubią wcielać się w role, toteż coraz chętniej przygotowują widowiska słowno-muzyczno-taneczne. Wystawiają też sztuki poważne, ale jeszcze lepiej czują się w scenkach kabaretowych. Koło teatralne w ciągu swojej działalności przygotowało i wystawiło ok. 30 przedstawień. W repertuarze znalazły się m.in.: monologi, dialogi, skecze, obrazki sceniczne, scenki kabaretowe i widowiska muzyczne. Próby odbywają się co tydzień w ramach pracy koła. Na kilka dni przed premierą sztuki - nawet codziennie. Wykorzystuje się wówczas czas na przerwach i po zajęciach. Spektakl, nad którym obecnie pracuje grupa to bajka profilaktyczna. Kierowana jest ona do szerokiego kręgu widzów, ponieważ każdy może stać się ofiarą uzależnienia.