• Mały Artysta

• Od 2000 roku działa w naszej szkole koło plastyczne „Mały Artysta”. W bieżącym roku szkolnym uczęszczają  chętni uczniowie z klasy II. Zajęcia odbywają się w wymiarze 2 godzin tygodniowo (wtorek 5 i 6 godzina lekcyjna). Tematyka i planowane zadania dostosowane są do zbliżających się świąt, uroczystości, zwyczajów i tradycji. W ramach zajęć dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne i odpowiednio je łączą. Ponadto  rozwijają wyobraźnię, umiejętności manualne i własne uzdolnienia. Najchętniej wykonują różne przedmioty użytkowe, które mogą zabrać do domu, aby pokazać lub podarować swoim  bliskim bądź znajomym. Zajęcia plastyczne umożliwiają dzieciom przeżycie sukcesu i satysfakcji z własnej pracy.

Na zajęciach dzieci wykonują prace:

·         z zakresu malarstwa;

·         z zakresu rzeźby i grafiki (drukowanie stemplem, odciskanie);

·         na materiale naturalnym, z masy solnej;

·         wycinanki, wydzieranki, wyklejanki;

·         collage, frotaż;

·         orgiami;

oraz upominki okolicznościowe:

·         Dzień Babci i Dziadka;

·         Święto Rodzica;

·         8 Marca;

·         Kartki walentynkowe, mikołajkowe;

·         Ozdoby świąteczne bożonarodzeniowe i wielkanocne.