• Podstawowe informcje o szkole

•           Szkoła jest jedyną szkołą w gminie. Mieści się w dużym i przestrzennym budynku oddanym do użytku w 1992 r. Jest w nim 17 sal lekcyjnych, 2 pracownie komputerowe, świetlica, stołówka z zapleczem kuchennym, sala gimnastyczna z zapleczem, biblioteka.
        Swoją siedzibę w budynku szkoły ma też gabinet stomatologiczny, gabinet masażu. Na terenie wokół szkoły znajduje się boisko do piłki nożnej, siatkowej, bieżnia, skocznie, plac zabaw dla dzieci.

W szkole uczniowie uczą się w 13 oddziałach:

- 4 oddziały przedszkolne

-  3 oddziały klas I – III Szkoły Podstawowej

-  6 oddziałów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej

Uczniowie z 15 miejscowości dowożonych jest autobusem szkolnym. Najdłuższa odległość do miejscowości, z której dowożeni są uczniowie wynosi 13 km. Wszyscy uczniowie dojeżdżający objęci są opieką świetlicy szkolnej, wyposażonej w sprzęt komputerowy i inne pomoce dydaktyczne.
                    Wszyscy chętni uczniowie korzystają z obiadów w stołówce szkolnej.
                 Chętni uczniowie uczęszczają na zajęcia z języka białoruskiego. Na zajęcia z języka angielskiego uczęszczają wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz wszyscy uczniowie z klas I – VIII Szkoły Podstawowej, na zajęcia z języka rosyjskiego wszyscy uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej. Na zajęcia z rytmiki uczęszczają dzieci pięcio i sześcioletnie.